شیشه های ایمنی (تخت سکوریت) ساختمانی

به موازات افزایش مصرف شیشه در ساختمان طی سال‌های اخیر، مقوله استحکام، ایمنی و هدایت حرارتی شیشه، اهمیت بیشتری یافته است نتیجه این امر استفاده بیشتر از شیشه‌های نشکن جهت برآورده نمودن ویژگی‌های مقاومتی مناسب در برابر حرارت، باد و … می‌باشد.

عملیاتی که در ساخت شیشه سکوریت انجام می شود، باعث افزایش مقاومت شیشه (حدود ۳ الی ۵ برابر) در مقابل ضربه، خمش، کشش و نیز شوک های حرارتی می شود. این شیشه ها در صورت شکستن، به ذرات ریز و مکعب شکل تقسیم می شوند که آسیب رسان نیسـتند. در مواردی که استحکام، مقاومت در برابر حرارت و ایمنی شیشه از اهمیت بالایی برخوردار باشد، از شیشه سکوریت استفاده می شود. شیشه های کنار و عقب تمامی خودرو ها از نوع سکوریت می باشند، شیشه سکوریت در صنعت ساختمان، خصوصاً هنگامیکه شیشه در ابعاد بزرگ و یا بدون قاب مورد استفاده قرار می گیرد کاربرد ویژه دارد این نوع شیشه به صورت تخت و خم در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می شود.

شرکت شیشه تابش با توانایی بالا در جهت تولید انواع مصارف درزمینه های شیشه های سکوریت راه رقابت با محصولات خارجی را پیش گرفته و با تولید محصولات با کیفیت توانسته است در این امر موفق بوده و به نتایج قابل توجهی دست پیدا کند.