وبلاگ

تفاوت شیشه سکوریت و خام

  • استحکام و امنیت

مهمترین تفاوت شیشه سکوریت و شیشه معمولی در استحکام و امنیت بالاتر شیشه سکوریت می باشد. به عبارت ساده تر، شیشه سکوریت با ضخامت یکسان، مقاومت بیشتری ( حدود ۴ برابر بیشتر) در اثر  فشار و ضربه  از شیشه معمولی در برابر شکستن دارد. مقاومت شیشه سکوریت در برابر گرما و حرارت نیز بیشتر از شیشه معمولی می باشد و می تواند تا سه برابر بیشتر از شیشه معمولی گرما و شوک حرارتی را تحمل کند.

  • الگوی شکستن شیشه سکوریت

نکته مهم بعدی، الگوی شکستن شیشه سکوریت می باشد. اگر فشار  و یا ضربه وارده به شیشه سکوریت به حدی زیاد باشد که منجر به شکستن آن شود، شیشه سکوریت به صورت ذرات ریز غیر برنده شکسته می شود، در حالیکه شیشه معمولی به صورت قطعات نسبتا بزرگ و بسیار برنده و خطرناک شکسته خواهد شد. همین مورد باعث ایمن تر شدن شیشه سکوریت می باشد. الگوی شکستن سه نوع شیشه معمولی، سکوریت و لمینت در شکل زیر نشان داده شده است.

  • قابلیت برش مجدد

تفاوت دیگر شیشه سکوریت و معمولی در امکان برش مجدد می باشد. شیشه معمولی را می توان در ابعاد و اندازه های دلخواه هر بار که امکان داشته باشد برش زد، در حالیکه این امکان برای شیشه سکوریت فراهم نمی باشد. شیشه سکوریت قبل از سفارش باید به صورت دقیق اندازه گیری شود و کلیه عملیات مورد نیاز از قبیل برش، سوراخکاری، لول زنی و… قبل از عملیات سکوریت شدن رو آن اعمال گردد.

  • قیمت شیشه سکوریت و معمولی

با توجه به اینکه جهت تولید شیشه سکوریت نیاز به انجام عملیات ویژه سکوریت کردن می باشد؛ بدیهی است که قیمت شیشه بیشتر از شیشه معمولی باشد. قیمت شیشه سکوریت بسته به ضخامت ، نوع و ابعاد، حدود ۱٫۵ الی ۴ برابر شیشه معمولی با همان ابعاد و ضخامت می باشد.

بازگشت به لیست

1 نظر در “تفاوت شیشه سکوریت و خام

  1. علی گفت:

    خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *